ועידת נגישות ישראל הבינלאומית ה-9

נגישות כללי

החלה ההרשמה לוועידת נגישות ישראל הבינלאומית ה-8 בסימן עתיד הנגישות – תיירות, תחבורה, תרבות ופנאי 

הוועידה תכלול הרצאות מפי בכירי ענף הנגישות בארץ ובעולם, תערוכות, טכנולוגיות, חוויות התנסות פרקטית בנגישות ומפגש עם אנשי מקצוע בכירים בתחום.  

שימו לב! בעקבות הביקוש הרב בשנים הקודמות, אנו ממליצים להירשם מוקדם ככל הניתן על מנת להנות ממחיר מוזל ולהבטיח את מקומכם. הוועידה תתקיים בתאריכים 11-12/9/22 באולם "וואלי" – כפר סבא. לרכישת כרטיסים מוזלים במכירה מוקדמת – לחצו על הקישור הבא.

וועידת חובה להעשרה, מקצועות והעצמה של כל מי שעוסק בקידום הנגישות. 

""

נגישות בישראל

אדם שבא לעולם לא יצליח באמת להבין את האדם הרעב, בדיוק כפי שאדם שהולך זקוף על שתי רגליים לעולם לא יצליח להבין את ההתמודדות היומיומית אליה נדרש אדם שאיבד את יכולת ההליכה. למראית עין, רובנו נהיה בעד מתן זכויות שוויוניות למתמודדים עם מוגבלויות, אך באותה הנשימה רובנו גם עדיין חושבים שהעניין מסתכם ברמפה בכניסה למבנה או בחנייה לנכים. אבל מה אמור לעשות זה שמרותק לכיסא הגלגלים ולא מצליח להגיע אל המדף העליון שבסופר? ומה יעשה כשיגיע עד לסניף הבנק רק כדי לגלות שאשנב הפקידה ניצב גבוה מעליו ואינו נגיש כלל? וזה עוד לפני שדיברנו על המדרכה השבורה ברחוב שמסכנת אותנו בנפילה ופציעה או על התחבורה הציבורית שבכלל לא קיימת ועוד ועוד.

כ- 20 אחוז מהאוכלוסייה בישראל הינם אנשים עם מוגבלות, על אדם חמישי, נפשית או פיזית, בין אם מדובר בלקויי ראייה/שמיעה, נכות, מחלות או אפילו זיקנה. מדובר בפלח אוכלוסייה שנגישות הינה תנאי בסיסי ומפתח להשתלבותם בחברה הכללית. הרעיון הכללי הוא לאפשר לאוכלוסייה שנגזר עליה חיים עם מוגבלות להמשיך לעבוד, ללמוד, לבלות, לקנות ולטייל – להמשיך לחיות בכבוד, שוויון ועצמאות למרות ועף המוגבלות. לאפשר להמשיך לחיות נורמאלי תוך התאמת פתרונות להנגשת הסביבה והמרחב הציבורי ,ובכך לאפשר להם להשתלב כראוי ובצורה הולמת ומכובדת. 

אי לכך ובהתאם לזאת, נחקק בישראל חוק הנגישות. חוק שויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, חוק הנגישות קובע כי על עסק / רשות מקומית / משרד ממשלתי נדרש לעמוד בתקנים המגדירים איך להנגיש את המרחב שלהם לאנשים עם מוגבלות.  איך להנגיש את החנות או המשרד, איך להנגיש את השירות הניתן ע"י עובדי הארגון, איך להנגיש את הדיגיטל, איך להעסיק עובדים עם מוכבלות. ארגון שעושה זאת מרוויח עיסקית, חברתית, תדמיתית ואלה שלא מפסידים מליון וחצי לקוחות וחשופים לתביעות. 

 למה חשוב להגיע לוועידה? 

אם את מנהלים או אם אתם עוסקים בנגישות זה אירוע חובה, אירוע ברמה בינלאומית כאן אצלנו בארץ. מדובר בנושא עכשווי שמעסיק את כל הארגונים והעסקים בארץ ובעולם. זה המקום להיות, להכיר, ללמוד.  

בישראל בכל ארגון מעל 25 עובדים חייב להיות רכז נגישות, בכל ארגון יש מספר רפרנטים לנושא הנגישות, וזו ההזדמנות להגיע ליומיים מרוכזים בהרצאות מהמתקדמות בעולם ובארץ. תחום הנגישות מתפתח ללא הרף, גם בשל המרוץ הטכנולוגי, גם עקב אין סוף יוזמות חדשות ובעיקר בשל העובדה שחברות השכילו להבין שמדובר בפלח שוק אדיר שלא ניתן להתעלם ממנו הן ברמה העסקית והן החברתית. אז אם אתם עוסקים בנגישות – אל תפספסו  

מדובר בהזדמנות נדירה, חד שנתית שלא מפספסים, כאן בישראל. 

""

ועידת נגישות ישראל
הבינלאומית ה-9

15-17 באפריל 2024

אייקונים נגישות

בנושא עתיד הנגישות

ועידת נגישות ישראל ה-8

כ-1000 איש השתתפו בוועידת נגישות ישראל ה- 8 בסימן עתיד הנגישות שהתקיימה במאי 2019 במרכז הכנסים "אווניו" בקרית שדה התעופה.

הוועידה הבינלאומית השנתית ה- 8 של "נגישות ישראל" אירחה מרצים בכירים ביותר מעולם הטכנולוגיה והעסקים בארץ ובעולם, כללה מתחם טכנולוגיה מתקדמת, מתחם התנסות חוויתי, טקסי הענקת פרס נגישות ישראל 2022 ופרס 'מקדם הנגישות בתקשורת הישראלית' ועוד.