ועידת נגישות ישראל הבינלאומית ה-9

נגישות אתרים

החלה ההרשמה לוועידת נגישות ישראל הבינלאומית ה-8 בסימן עתיד הנגישות – תיירות, תחבורה, תרבות ופנאי 

הוועידה תתקיים ב-11-12 בספטמבר, 2022 | מרכז הכנסים "וואלי", כפר סבא 
ועידת נגישות ישראל הינה הגדולה והמקצועית ביותר בתחום הנגישות בישראל. מקום מפגש מרכזי לכל העוסקים בתחום הנגישות והשילוב מישראל ומהעולם – בהם: מקבלי החלטות, נציגי הרשויות השונות, חברות וארגונים המובילים בארץ ובעולם ועוד רבים אחרים. 

""

בתחום הנגישות מנגישים את המשרדים והחנויות, את השרות הניתן ללקוחות את הדיגיטל ובכלל זה אתרי אינטרנט ומעסיקים עובדים עם מוגבלות .

אחד הנושאים הינו הנגשת אתרי אינטרנט .

מה אומרת חקיקת הנגישות בנושא הנגשת אתרי אינטרנט?

תקנות הנגישות שעודכנו ב2017 קובעות כי אתרי אינטרנט בישראל מחויבים להיות מונגשים לאנשים עם מוגבלויות ולעמוד בתקן הישראלי לנגישות תקן 5568 להנגשת אתרי אינטרנט.. 

""

למה כל כך חשוב לוודא שהאתר שלך עומד בתקנים הרלוונטיים?

לרוב המוחלט של הארגונים יש אתר אינטרנט ו/או מדיות חברתיות. יש לכולם  אינטרס עליון לקבל מקסימום חשיפה, מכירות ומשתמשים מהערוצים הדיגיטליים. מדייה דיגיטלית לא נגישה בהגדרה מפסידה ומפספסת 30 אחוז מקהל המטרה.  

הדרך היחידה להגיע ולמקסם את קהל המטרה הינה להנגיש את ערוצי הדיגיטל השונים. 

זה נכון עסקית, חברתית וכניהול סיכונים כנגד תביעות תדמיתיות וכספיות. 

 היום חברות וארגונים רבים פועלים לא רק ממניעים עסקיים אלה גם ממניעים חברתיים ובמיוחד כאשר מדובר בנושא הנגישות שעוסק באנשים עם מוגבלות וקשישים ומתקשים דיגיטלית. חברות רבות גם מתייחסות בחשיבות ופועלת במסגרת כללי הקיימות ה SDG. 

מה זה אתר נגיש? 

אתר אינטרנט נגיש מאפשר לכל אחד באשר מוגבלותו לגלוש באתר בנוחות ועצמאות, החל מעיוור שלא רואה כלום ובעזרת הקראה והנחיות קוליות ומקלדת יגלוש באתר, דרך אנשים עם מוגבלות בידיים שיעשו שימוש בעזרים מיוחדים, דרך לקויי ראייה שיצליחו להגדיל פונטים ולהתאים את צבעי האתר ועוד. 

 אז אם כבר שוכנעת אז כיצד ניתן להתאים את האתר שלך לתקנות הנגישות? 

יש הבדל בין הנגשת אתרים קטנים ותדמיתיים לאתרים גדולים 

יש הבדל בין הנגשת אתר אינטרנט חדש לאתר קיים. 

 מומלץ לקחת יועץ לליווי בתהליך, מה שחשוב זה להנגיש באופן מלא את האתר, את העיצוב, את התכנים, את המידע, את הסדרי הנגישות והצהרת הנגישות. 

חייבים תהליך שבסופו האתר נגיש באמת. 

 לצערנו הרב יש גם תביעות, אנחנו נגד ואנו פועלים מיגור התופעה, אבל הם מבוצעות וכואבות והדרך הנכונה להתמודד מולם הינה פשוט לעשות מה שצריך. להנגיש מקצועית. 

אז בואו לוועידה תכירו יועצים, ספקים וקולגות, זה המקום ללמוד מאחרים ולפעול בצורה מקצועית ועילה – גם להנגיש אבל גם לפעול בחוכמה.

ועידת נגישות ישראל
הבינלאומית ה-9

15-17 באפריל 2024

אייקונים נגישות

בנושא עתיד הנגישות

ועידת נגישות ישראל ה-8

כ-1000 איש השתתפו בוועידת נגישות ישראל ה- 8 בסימן עתיד הנגישות שהתקיימה במאי 2019 במרכז הכנסים "אווניו" בקרית שדה התעופה.

הוועידה הבינלאומית השנתית ה- 8 של "נגישות ישראל" אירחה מרצים בכירים ביותר מעולם הטכנולוגיה והעסקים בארץ ובעולם, כללה מתחם טכנולוגיה מתקדמת, מתחם התנסות חוויתי, טקסי הענקת פרס נגישות ישראל 2022 ופרס 'מקדם הנגישות בתקשורת הישראלית' ועוד.